Marienthal – naše první zahraniční vystoupení

20131116_140207_remakeV odpoledních hodinách dne 15.11.2013 jsme se snažili nacpat do auta hudební nástroje, ozvučení, děti a kufry a doufali, že na Blatech v domově našeho houslisty probíhá stejná aktivita.
Vyrazili jsem na naše první zahraniční vystoupení, k městečku Ostritz do místa s bohatou minulostí Marienthal.
Místo nás svou rozlehlostí a honosností ohromilo hned po dojezdu. Několik budov cisterciánského kláštera je krásně zrekonstruovaných a v současné době zde má své sídlo Mezinárodní centrum setkání.
Po ubytování a vydatné večeři jsme předstoupili v budově bývalé stáje s trošku zrádnou akustikou, ale o to větší atmosférou umocněnou klenutými stropy, před publikum. Po několika prvních písničkách jsme zjistili, že Němci jsou jako publikum v mnohém vstřícnější než Češi. Naše texty jsem se jim snažila přiblížit před každou písničkou přes překladatele, ale jinak už to bylo samozřejmě hlavně na melodiích a podání písniček. Ve všech rytmických se publikum zapojilo tleskáním do rytmu, na což u českého publika nejsme zvyklí. A ani s potleskem po každé písničce nešetřili.
Další dny jsme si užili s dětmi na dílničkách vonících blížícím se adventem, vychutnávali si německou kuchyni i milý přístup všech okolo a při závěrečném představování vyrobeného znovu vystoupili.
Protože jsme dostali pozvání dvě, těšíme se na příští víkend a doufám, že znovu uslyšíme to povzbuzující: „Schön! Das ist Schön!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 × 3 =